fot. Alexandra Kononchenko

Jarosław Czajczyński

Gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Gra zaaranżowane przez siebie utwory znanych wykonawców gatunku, a także własne kompozycje. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje utwory z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej. Wirtuoz gitary. Cechuje go niezwykłe poczucie humoru, które sprawia, że bardzo szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Według niego, najważniejsze dla gitarzysty, to tak opanować technikę gry, aby nie przeszkadzała ona w wyrażaniu uczuć i emocji na scenie. Repertuar obejmuje tradycyjne style fiestowe, oraz rozbudowane utwory sceniczne, a także formy instrumentalne, wzbogacone o elementy stylów muzycznych , takich jak muzyka latynoska, arabska czy jazz.

Koncertował na wielu scenach w kraju . Od ośmiu lat szerzy muzykę flamenco w Polsce, poprzez audycje muzyczne,dzięki współpracy z wieloma biurami muzycznymi oraz filharmoniami. Miał zaszczyt występować i współpracować z wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy, między innymi Oscarem Guzmanem (Hiszpania), Carmen Segura (Hiszpania), Vicky Barea (Hiszpania), Mateo El Gallito (Słowacja).

Jest członkiem kilku zespołów muzycznych. Najważniejsze to zespoły :Contratiempo, Danzuri Romane, Club de Campo, Funny Fingers.

Najważniejsze dla gitarzysty, to tak opanować technikę gry, aby nie przeszkadzała ona w wyrażaniu uczuć i emocji na scenie.