fot. Alexandra Kononchenko

O nas

Zespół CONTRATIEMPO powstał w roku 2003 jako duet gitarowy Filip Swinarski – Jarosław Czajczyński. w roku 2004 dołączyła do nas Marta Guisado. Z zespołem występują tancerki flamenco, Dominika Kupniewska i Karolina Łucznik, oraz śpiewak Fernando Guisado – Ruiz.

Wykonujemy muzykę flamenco, grając zaaranżowane przez siebie utwory znanych wykonawców gatunku, a także własne kompozycje. Repertuar zespołu obejmuje tradycyjne style fiestowe, oraz rozbudowane utwory sceniczne, a także formy instrumentalne, wzbogacone o elementy innych gatunków muzyki, jak muzyka latynoska, orientalna czy jazz.

Koncertowaliśmy w ośrodkach kultury i klubach w Łodzi, Toruniu, Warszawie, Sosnowcu, Tarnowie, oraz uczestniczyliśmy w innych wydarzeniach kulturalnych. Mieliśmy zaszczyt występować i współpracować z wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy, między innymi Oscarem Guzmanem (Hiszpania), Carmen Segura (Hiszpania), Vicky Barea (Hiszpania), Mateo El Gallito (Słowacja).

W roku 2009 nawiązaliśmy współpracę z Filharmonią Narodową w Warszawie, Filharmonią Świętokrzyską i Filharmonią Łódzką grając audycje edukacyjne na terenie całej Polski.